Bydlení na venkově je krásné. Vyberte si svoji lokalitu v okolí Brna

Chcete více přírody a dobrou dostupnost do města? Lokality Brno-venkov čekají

Bydlení za hranicemi města bývá výrazně levnější než v samotném centru. Mnoho mladých rodin a lidí toužících po klidu se z Brna uchyluje do přilehlých venkovských oblastí. Nemovitosti ve městě se navíc se stoupajícími cenami stávají čím dál tím nedostupnější. Které lokality v brněnském okolí jsou ty vůbec nejoblíbenější?

Drahé nájmy a vysoké prodejní ceny vyhánějí Brňany do přilehlých venkovských lokalit. Celkově je dostupných nemovitostí v dobré stavu velmi málo a jejich ceny jsou často přemrštěné.

Bydlení na sever od Brna

Populární lokality, které se rozkládají severně od jihomoravské metropole, jsou především Česká, Lelekovice a dále až po Kuřim. Tomu samozřejmě odpovídají i ceny.

Prodejci jsou si jistí svojí pozicí na trhu, protože poskytují alternativu lidem, kteří utíkají z drahého Brna. Mohou si tak dovolit ceny také mírně navyšovat. Stále je to ale v dobrých mezích.

Obec Česká leží na okraji přírodního parku Baba. Obyvatelé tu najdou spoustu přírody a klidu. Počet obyvatel rok od roku roste, stejně tak je tomu i s výstavbou rodinných domů. Dostupnost do Brna zajišťuje vlak či autobusy. Motoristé mohou také využít silnici E461, která je případně zavede až do Vídně. Podobně je tomu i v případě sousedních Lelekovic.

Do Lelekovic vyrazíte v případě, že vás láká výstup na nedalekou rozhlednu Babí lom. Nebo potom tehdy, když se rozhodnete bydlet za hranicemi Brna. V obci najdete základní školu a veškerou občanskou vybavenost. S Kuřimí nebo Brnem vás propojí MHD, “lodní spojení” s Brnem případně zajistí potok Ponávka.

Táhne vás to na vinařský jih nebo někam mezi?

Moravany, Želešice, Nebovidy. Tyto obce se nacházejí v blízkosti jižní hranice Brna a zase o kousek blíže proslulým moravským vinicím. Najdete v nich důležitou občanskou vybavenost, dostupnost do nedalekého Brna je také příznivá. Zároveň si užijete moravskou kulturu a najdete tu potřebnou pohodu mimo velkoměsto.

A pokud si nejste jistí, zda chcete být na jihu nebo severu, poohlédněte se po bydlení v Rosicích. Toto malé město leží 16 kilometrů západně od Brna na soutoku říčky Bobravy s Říčanským potokem. Najdete tu lesní oźu klidu a zároveň jste díky přilehlé dálnici už za 20 minut v Brně. Nespornou výhodou je také to, že ceny nemovitostí a pozemků jsou tu nižší než v jižních nebo severních lokalitách.

Závěrem trocha dat z oblasti realit

Podle dat Českého statistického úřadu bylo v Jihomoravském kraji v první polovině letošního roku dokončeno 1 668 bytů, což je o téměř 400 méně než ve stejném období předcházejícího roku.

Počet zahájených výstaveb se ale vyšplhal k téměř 2 000, což je hned po Středočeském kraji nejvyšší počet a představuje 12,1 % republikového celku. Nejvyšší nárůst zahájené výstavby pak zaznamenaly okresy Blansko a Znojmo, přičemž více než 50 % tvoří rodinné domy.

Žádné komentáře.

Nový komentář

GAUTE, A.S.

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: gaute@gaute.cz