Chcete bydlet v Brně? Na nic nečekejte, ceny bytů neklesnou

Bydlení v Brně láká čím dál víc lidí. A není se čemu divit – ve městě je dostatek pracovních příležitostí, škol a školek, kulturního vyžití a také dopravních uzlů. To vše ovlivňuje situaci na realitním trhu a v některých případech převyšuje poptávka po bytech nabídku.

Největší zájem je o pronájmy bytů 2+kk

Brno je studentské město, ve kterém má sídlo řada velkým firem. Po absolvování tu zůstávají stovky lidí, kteří nastupují do pracovního procesu. A právě ti ovlivňují poptávku po bytech, nejčastěji po typech 2+kk.

Kdo zaváhá, nebydlí

Pronájem bytu 2+kk začíná zhruba na 10 tisících korunách měsíčně bez energií a služeb. Užitná plocha se pohybuje v rozmezí mezi 50 a 70 metry čtverečními. O byty 2+kk je největší zájem, protože poskytují požadované soukromí za přijatelnou cenu.

Volné byty k pronájmu najdete například v ulici Purkyňova (Královo Pole). Měsíční nájem vybaveného bytu, včetně parkovacího stání, je 12 900 bez energií. Blízko centra, v Zábrdovicích, je pak k dispozici mezonetový byt v novostavbě. Je vybavený, má balkon a obytná plocha čítá 82 metrů čtverečních. Měsíční nájemné vyjde na 16 tisíc korun bez energií.

Brno Zabrdovice

Nejenom o 2+kk, ale i o mezonitové byty je mezi Brňany velký zájem. Byt v Zábrdovicích se vyznačuje obojím, navíc je v docházkové vzdálenosti od centra.

V Brně vyrůstají nové byty k prodeji

Pokud uvažujete o vlastním bydlení, počítejte s cenou zhruba 55 tisíc korun za metr čtvereční. Cena se ale liší podle lokality.  Stále platí, že ty nejžádanější a tedy i nejdražší byty, najdeme v centru.

Bydlet můžete v okolí centra i na periferii

Na vysokou poptávku pohotově reagovali investoři. V mnoha brněnských čtvrtích tak můžeme najít několik dokončených bytových domů, i těch ve výstavbě. Novým projektem jsou například nízkoenergetické byty Porta Resoluta v ulici Provazníkova (pomezí mezi Černými poli, Lesnou a Husovicemi). Byty jsou již v prodeji a zájem o ně je velký. K dispozici už jsou jen 1+kk a 3+kk.

whn800x800wm1-42426-nove-byty-v-brne-porta-resoluta-nove-byty-brno-1-a5d205

Dostatek zeleně najdete v Brně i kousek od centra. Výstavba bytového domu Porta Resoluta bude hotová na konci tohoto roku.

Na druhém konci Brna, na přehradě, začne na jaře výstavba luxusních bytů Vila Marina. Nejmenší byt v této rezidenci má 147 metrů čtverečních, kuchyňský kout a 5 pokojů. V ceně bytů je sklad, zastřešené parkovací stání, venkovní parkovací stání a veškeré vybavení (vlastní plynový kotel na vytápění i ohřev TUV, klimatizace, sanita, podlahy, dveře, obklady).

Vila Marina Brno Markuvky

Vila Marina – luxusní exteriér i interiér. Bydlení v blízkosti přehrady potěší zejména náročné majitele.

Raději na nic nečekejte

Rok 2018 zřejmě nevybočí ze zajetých kolejí co se realitního trhu týče. Příliv studentů a pracovních sil nepoleví, a proto nelze počítat ani s poklesem cen za pronájem nebo koupi bytu. Pokud plánujete bydlet v Brně, doporučujeme se co nejdřív obrátit na odborníky a začít situaci řešit. Nabídku aktuálně dostupných bytů k pronájmu i koupi můžete sledovat na http://www.gaute.cz/nabidka-nemovitosti.

 

Alice Waagnerová

realitní makléř

tel: 731 185 908

email: waagnerova@gaute.cz

Žádné komentáře.

Nový komentář

GAUTE, A.S.

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: gaute@gaute.cz