Od tanku po zámek, aneb nejzajímavější prodeje

Jako realitka se v drtivé většině zabýváme prodejem obytných a industriálních nemovitostí. Ale čas od času se objeví kuriózní případ, který nám zůstane v paměti. Lidé se na nás mohou obrátit nejen s prodejem svého bytu či zahrady, ale taktéž s nemovitostmi, které za sebou mají stovky let.

Kostelík bez oltáře

img.gauteKostel sv. Jana Nepomuckého je římskokatolický filiální kostel vystavěný v letech 1736-1738 v barokním slohu. Zajímavostí je, že kulturní památky v podobě kazatelny, tří oltářů a kostelních lavic se vzhledem ke své historické hodnotě neprodávaly jako součást nemovitosti.

Starší sakrální stavby se potýkají se složitějšími právními předpisy. Když se uvnitř nachází chráněné předměty. Například fresky musí být důkladně zakonzervovány, aby se předešlo vlhnutí a jiným škodám. Kdyby chtěl majitel udělat ze stavby muzeum, musel by najít místnost, která je přístupná pro masu lidí a zároveň splňuje tyto ochranné podmínky kulturního dědictví.

V tomto případě se oltáře s kazatelnou a lavicemi umístily na nedaleký zámek, kde si je budou návštěvníci moci prohlížet v plánované expozici.

Zámek na důchod

zamek1Že si lidé nekupují na důchod jen chaty se zahrádkou na kypření záhonků, jsme se přesvědčili u prodeje zámku v Morkovicích. Jeden muž, který zde prožil mládí, žil téměř celý život v zahraničí, ale jeho srdce stále bilo pro jeho rodnou domovinu. Na stará kolena se tedy vrátil a rovnou ve velkém stylu. Koupil si tu největší a nejhonosnější stavbu v okolí.

Zámek byl přestavěn ze starší tvrze ve druhé polovině 16. století a leží jižně blízko místního kostela. Stále dobře jsou patrné hluboké příkopy kolem celé stavby, přičemž na severní straně jsou dosud zavodněny pramenným rybníčkem, který vyšperkovává pohádkovou atmosféru. Možná právě u rybníčku nový majitel relaxuje a kolem vyhloubených příkopů chodí na procházky se svým psem.

Tank jako tahač

tankZa největší kuriozitu naší obchodní historie považujeme prodej této vojenské techniky. Upravený tank VT-34-S1 s navíjecím zařízením byl v roce 2011 ještě plně pojízdný a pracoval na skládce. Prodej se uskutečnil v rámci insolvence a kupujícím byl kovošrot, kde měla jeho pouť skončit. Avšak co se nestalo, pár měsíců po prodeji jsme našli inzerci, kde bylo psáno, že je tank opět funkční a prodává se jako spolehlivá tažná technika. Inu, nejde ani tak o to, že jej šikovné české ručičky opět uvedly v provoz, ale že síla tohoto stroje stále převyšuje jeho vysokou spotřebu.

 

Chcete i vy prodat nějaký zajímavý kousek? Obraťte se na nás.

Žádné komentáře.

Nový komentář

GAUTE, A.S.

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: gaute@gaute.cz