Rostliny v bytě

Pro většinu z nás tvoří rostliny v bytě spojení s přírodou a přináší do domova svou krásu, svěžest i originalitu. Pomohou zlepšit vzduch, ovlivní naši náladu, dodají chutě do jídel. A samozřejmě vyžadují naši pozornosti a péči.

Interiér a rostliny

Pro hrnkové rostliny platí, že ne vždy je vhodné vybírat, co se nám líbí a umístit na námi zvolené místo. Také se může stát, že rostlina v krátké době začne uvadat. Proto je důležité se seznámit s podmínkami, které rostlina vyžaduje a podle nich vybírat, kam a jakou rostlinu do bytu umístíme.
Rostlinou můžeme interiér našeho bytu vhodně upravit – velké prostory mohou zútulnit velké rostliny např. palmy, tmavší prostory dokáží rozzářit světlé či barevné rostliny nebo naopak na světlém místě vynikne rostlina s tmavými listy. Do moderního bytu můžeme umístit originální a nadčasové rostliny.
V kuchyni pak uvítáme rostoucí bylinky, kterými můžeme ovlivnit chuť připravovaného jídla, a zároveň ji oživí a provoní.

Podmínky v bytě

Je byt slunný nebo naopak je samý tmavý kout? Máme raději teplo nebo jsme chladnomilní? Máte doma vlhko nebo naopak sucho? Všechny tyto otázky by nás měly ovlivnit při správném výběru rostliny a jejího umístění. Například na přímé slunce k oknu patří ibišek, tmavou chodbu uvítá fíkus a koupelnu oživí krásná kapradina.

Náročnost na péči

Ať už máte čas a chuť o rostliny pečovat nebo jen chcete „něco zeleného“, pro každého se najde rostlina, která bude mít nároky vyšší či minimální. Některé rostliny vyžadují mlžení, speciální zálivky, každoroční přesazování a některé si vystačí se zálivkou jednou za čas. Ideální rostlinou pro „nepěstitele“ může být velmi nenáročný tchýnin jazyk.

A nakonec - květináč

Chcete mít originální kousek nebo klasiku? Květináčem či jeho obalem můžeme podtrhnout vzhled rostliny či změnit náladu místa, kde je rostlina umístěna.
Květináčem či jeho obalem také můžete ovlivnit samotnou rostlinu – prodyšnost, udržení vlhkosti, dávkovače vody.
Výběr je rozsáhlý, od keramických obalů, přes plastové, kovové po látkové. Obal si můžete zakoupit, ale můžete si také vytvořit svůj jedinečný kousek.

Žádné komentáře.

Nový komentář

GAUTE, A.S.

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: gaute@gaute.cz