Tipy a rady pro nákup nemovitosti

Kupujete nemovitost? Nenechte se napálit

Koupě bytu nebo domu je často tou největší investicí, kterou za svůj život uděláme. Proto je důležité nepodcenit všechny náležitosti a vědět, na jaké věci je potřeba si dát pozor.

Poptávka Čechů po koupi nebo pronájmu nemovitosti dosahuje svého historického maxima. Nabídek je ale nedostatek a ceny jsou často velmi vysoké. Z toho důvodu zájemci často sleví ze svých nároků. A to se jim nakonec může vymstít.

Především menších bytů vhodných k investici je v současné době velmi málo. Průměrná cena brněnského bytu s dispozicemi 1+1 se pohybuje okolo 2,5 milionu korun, v Praze je pak ještě o 1 milion vyšší. Od 1. října loňského roku navíc začaly platit nové přísnější podmínky pro získání hypotečních úvěrů, které celou situaci neusnadňují. Nicméně aktuálně banky přicházejí s novými nabídkami a ty už vypadají příznivěji.

Nespoléhejte na první dojem

Pokud jste však natrefili na nemovitost vhodnou ke koupi a čeká vás prohlídka, měli byste se držet základních pravidel, abyste svého rozhodnutí nakonec nemuseli litovat.

Nemovitost navštivte v různou denní dobu, abyste si vyzkoušeli co nejvíce každodenních situací. Otestujte také dostupnost městskou hromadnou dopravou. Nezaměřujte se ale pouze na byt či dům samotný. Projděte si okolí a prohoďte pár slov se sousedy. Poté pečlivě zkontrolujte fyzický stav nemovitosti. Právě to totiž patří k nejvíce podceňovaným aktivitám, které budoucí majitelé udělají.

Pokud se vám vše zdá v pořádku, prověřte právní stav nemovitosti. Z nabývacího titulu zjistíte, za jakých podmínek prodávající svoji nemovitost získal, což je často důležitá informace. Realitní kancelář Gaute vám ráda se vším potřebným pomůže. Svých klientů si vážíme a zavazuje nás to k nejlepší možné práci.

Žádné komentáře.

Nový komentář

GAUTE, A.S.

Telefon: +420 541 213 390, +420 800 194 125

E-mail: gaute@gaute.cz